Najpiękniejsze Sanktuaria Meksyku

Podczas pielgrzymowania do Panny Guadalupe, do Panny z Guadalupe, do Królowej Meksyku i Cesarzowej Ameryki, mijamy ślady milenijnych kultur, zanurzamy się w bogactwie historii i kłaniamy się przed majestatem imponujących cudów przyrody.

Cena podana orientacyjnie. Wycena na zamówienie dla grup, zależy od terminu, liczby osób oraz zakresu świadczeń.

CENA ZAWIERA

• przelot: Warszawa - Miasto Meksyk - Warszawa

• transfery i przejazdy mikrobusem lub autokarem
• noclegi w hotelach 4*/ 5*; w Acapulco hotel z bezpośrednim dostępem do plaży;


• pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL) i koktajle powitalne w hotelach;


• obfite śniadania i obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata);


• poczęstunek tequilą podczas rejsu łodziami w Xochimilco;

• pamiątkowe panoramiczne zdjęcie z Meksyku;


• przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;


• wstępy do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych wraz z opłatami dojazdowymi;


• napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;


• opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu;


• wszystkie podatki;

• adapter elektryczny dostosowujący europejskie wtyczki do meksykańskich gniazdek;


• ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000€);


 

CENA NIE ZAWIERA 

• dopłaty do pokoju SGL:  390 USD; biletów wstępów i kosztów loklanych przewodników, ok. 120 USD


• zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych oraz pilota (ok. 2 USD/dzień/os.)


• wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem;

 

UWAGI

• zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%


• zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub pokój 3-os. z dwoma dużymi łóżkami)

Program

Dzień 1

Miasto Meksyk

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Miasta Meksyk. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Guadalupe

Śniadanie. Całodzienna wizyta w Guadalupe. Zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki Guadalupe: Stara Bazylika, Muzeum, Nowa Bazylika, Patio Ameryk, Kaplica Studzienkowa, Ogrody Gwadelupiańskie. Obiad. Czas wolny na mszę świętą, modlitwy i medytacje w Sanktuarium Matki Bożej Guadalupe. Kolacja i nocleg w hotelu.


Atrakcje:
Sanktuarium

Dzień 3

Muzeum Antropologiczne – Starowka - Xochimilco

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk, Muzeum Antropologiczne, gdzie znajdują się najważniejsze zbiory z czasów przedhiszpańskich. Starówka: Zocalo, Katedra, Pałac Prezydencki. Po południu spływ kolorowymi łodziami w rytm muzyki mariachi i marimba po ogrodach Xochimilco. Obiad na łodziach. Powrót do hotelu. Dla chętnych wieczór meksykański na Placu Garibaldi (+ 55 USD*). Nocleg w Mieście Meksyk.


Atrakcje:
Muzeum Antropologiczne
Starówka
Ogrody Xochimilco

Dzień 4

Plac Trzech Kultur - Teotihuacan - Ixmiquilpan

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Przejazd do Teotihuacan. Wizyta w warsztacie świętego kamienia obsydianu, degustacja pulque i tequili. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Obiad pod piramidami i możliwość uczestniczenia w występach Indian Mexica. Przejazd do Ixmiquilpan. Nocleg.


Atrakcje:
Plac Trzech Kultur
Piramidy Teotihuacan

Dzień 5

Kanion i Wodospady Tolantongo - Tlaxcala - Puebla

Śniadanie. Przejazd nad imponujące wodospady i gorące źródła w kanionie Tolantongo. Kąpiele w naturalnych basenach wewnątrz górskich jaskiń, hydromasaże gorącymi biczami spadających zewsząd wodospadów, naturalne łaźnie parowe w skalnych grotach wyrzeźbionych przez podziemne rzeki. Obiad. Przejazd do Tlaxcala, gdzie odwiedzimy hacjendę, gdzie wciąż produkowane są tradycyjnymi metodami napoje z agawy. Kolacja z dań kuchni regionalnej, przygotowywanych w piecu ziemnym. Nocleg w Puebla.


Atrakcje:
Kanion Tolantongo
Wody Termalne
Hacjenda Pulque

Dzień 6

Puebla – Tonantzintla - Tenango del Aire

Śniadanie. Zwiedzanie „miasta aniołów" Puebla: Katedra, Santo Domingo, Kaplica Różańcowa, Słodka Uliczka i Rynek Parian. Panoramiczne podziwianie monumentalnej piramidy w Cholula oraz zwiedzanie ludowego kościółka w Tonantzintla. Po południu wizyta u polskich księży Pallotynów w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire. Obiad regionalny: kura w czekoladzie. Przejazd do „magicznego” miasta - Taxco. Zakwaterowanie w panoramicznie położonej, byłej kolonialnej misji. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Puebla
Tonantzintla
Tenango del Aire

Dzień 7

Cacahuamilpa - Taxco

Śniadanie. Wyjazd do Cacahuamilpa i zwiedzanie największych jaskiń w Meksyku w Parku Narodowym Cacahuamilpa. Obiad. na starówce Taxco. Zwiedzanie słynnego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej „srebrnego miasta" Taxco. Przejazd garbusami labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół Św. Pryscylli i Św. Sebastiana, punkty widokowe, Zocalo. Czas wolny na spacer i zakupy. Kolacja i nocleg w Taxco.


Atrakcje:
Jaskinie Cacahuamilpa
Taxco

Dzień 8

Taxco - Acapulco

Śniadanie. Zwiedzanie jedynej udostępnionej zwiedzającym w Meksyku kopalni srebra z czasów indiańskich. Przejazd do „perły Pacyfiku" Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży. Kolacja. Nocleg.


Atrakcje:
Kopalnia srebra
Acapulco

Dzień 9

Acapulco

Śniadanie, pobyt wypoczynkowy na plażach w Acapulco. Obiad. Dla chętnych – popołudniowa wycieczka fakultatywna: rejs po Zatoce Acapulco (ok. 55 USD*). Wieczorem przejazd na taras widokowy i podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
La Quebrada
Rejs po Zatoce

Dzień 10

Acapulco

Śniadanie, pobyt wypoczynkowy na plażach w Acapulco. Dla chętnych – wycieczka fakultatywna do wiosek rybackich i rezerwatu ptactwa wodnego na Lagunie Coyuca (ok. 75 USD*). Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Laguna Coyuca

Dzień 11

Acapulco – Guadalupe – Miasto Meksyk

Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Acapulco. Około godz.10.00 wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques. Pożegnalne nawiedzenie Bazyliki Guadalupe. Obiad. Przejazd na lotnisko i wylot z Meksyku.


Atrakcje:
Bazylika Guadalupe

Dzień 12

Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Powrót do Polski.