Przez cały Meksyk do Guadalupe

Przez Meksyk do Guadalupe. W tej legendarnej wyprawie po południowo wschodnim Meksyku, po trasie pełnej kolorów, zapachów, dźwięków i ukrytych smaków, docieramy do Guadalupe, gdzie kres i cel pielgrzymowania najczęściej zamienia się w początek nowej podróży życia. 

Cena podana orientacyjnie. Wycena na zamówienie dla grup, zależy od terminu, liczby osób oraz zakresu świadczeń.

CENA ZAWIERA

• przelot: Warszawa - Cancun // Miasto Meksyk - Warszawa

• transfery i przejazdy mikrobusem lub autokarem


• noclegi w hotelach 4*/ 5*; w Acapulco hotel z bezpośrednim dostępem do plaży;


• pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL) i koktajle powitalne w hotelach;


• obfite śniadania i obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata);


• poczęstunek tequilą podczas rejsu łodziami w Xochimilco;

• pamiątkowe panoramiczne zdjęcie z Meksyku;


• przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;


• wstępy do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych wraz z opłatami dojazdowymi;


• napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;


• opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu;


• wszystkie podatki;

• adapter elektryczny dostosowujący europejskie wtyczki do meksykańskich gniazdek;


• ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000 €);CENA NIE ZAWIERA

 

• dopłaty do pokoju SGL:  390 USD; biletów wstępów i kosztów loklanych przewodników, ok. 120 USD


• zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych oraz pilota (ok. 2 USD/dzień/os.)


• wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem;


UWAGI


• zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%


• zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub pokój 3-os. z dwoma dużymi łóżkami)

Program

Dzień 1

Warszawa – Cancun

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Cancun. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Cancun

Dzień 2

Tulum

Śniadanie. Przejazd przez majańskie wioski do portowego miasta starożytnych Majów, Tulum. Zwiedzanie otoczonych murem antycznych budowli i świątyń oraz położonego na klifie Pałacu. Obiad. Wypoczynek i czas wolny na jednej z najpiękniejszych plaż karaibskiego wybrzeża Meksyku. Powrót wybrzeżem Riviera Maya do hotelu. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Tulum
Plaże

Dzień 3

Wyspa Kobiet

Śniadanie. Przejazd panoramiczną trasą po otaczającej Lagunę Nichupte mierzei i rejs na Wyspę Kobiet. Kąpiele lub nurkowanie powierzchniowe (snorkeling) na rafie koralowej oraz przejazd meleksami lub samochodami po wyspie na południowe klify do ruin starożytnej świątyni. Obiad. Wypoczynek na słynącej z pięknych zachodów słońca plaży Playa Norte. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Wyspa Kobiet
Plaże

Dzień 4

Valladolid – Chichen Itza – Ikkil – Izamal/ Merida

Śniadanie. Przejazd w interior Półwyspu Jukatan. Przystanek przy rękodzielniczej wytwórni tequili w Valladolid. Zwiedzanie stolicy nowego Państwa Majów, Chichen Itza: Obserwatorium Astronomiczne, Święta Cenota, Boisko do Gry w Pelotę, Ołtarz Czaszek, Świątynia Wojowników, Piramida Kukulkana. Obiad i kąpiele w Cenote Ikkil. Wizyta w Sanktuarium MB Jukatańskiej w Izamal. Kolacja i nocleg w Izamal/ Merida.


Atrakcje:
Valladolid
Chichen Itza
Cenota Ikkil
Izamal

Dzień 5

Merida – Uxmal – Palenque

Śniadanie. Zwiedzanie Meridy: Starówka, katedra oraz Pałac Gubernatora. Zwiedzanie Uxmal: Świątynia Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramida. Obiad. Przejazd do Palenque. Kolacja. Nocleg w Palenque.


Atrakcje:
Merida
Uxmal

Dzień 6

Palenque – Agua Azul - San Cristobal

Śniadanie. Magia prehiszpańskiego miasta Palenque – zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów. Spacer po nieodkrytej części Palenque z rodowitym przewodnikiem Majów, który opowiadając o roślinach i zwierzętach żyjących w selwie zaprowadzi zwiedzających do nieudostępnionej turystom Zapomnianej Świątyni – Templo Olvidado. Zwiedzanie Świątyni Czaszki, Czerwonej Królowej, Świątyni Inskrypcji, Pałacu Liściastego Krzyża, Obserwatorium Astronomicznego. Spacer po lesie deszczowym do Łaźni Królowej i krótka wizyta w muzeum. Obiad. Przejazd do San Cristobal de las Casas i po drodze zwiedzanie wodospadów Agua Azul. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Palenque
Agua Azul

Dzień 7

Chamula – Zinacantan – Kanion Sumidero

Śniadanie. Zwiedzanie kulturalnej stolicy stanu Chiapas, San Cristobal: Starówka, Katedra, Santo Domingo, Muzeum Jadeitu, rynek. Wizyta w mistycznych indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Wizyta w domu Indian Tzotzil. Obiad. Przejazd do Chiapa de Corzo i rejs motorową łodzią po rzece w dramatycznej scenerii kanionu Sumidero. Kolacja. Nocleg w Tehuantepec.


Atrakcje:
Chamula
Zinacantan
San Cristobal
Sumidero

Dzień 8

Cuilapam - Oaxaca

Śniadanie. Przejazd do stanu Oaxaca. Wizyta w wytwórni słynnego meksykańskiego napoju z agawy z robakiem – mezcal. Uczta smaków podczas regionalnego obiadu. Przejazd przez indiańską wioskę Cuilapam z ruinami dominikańskiego klasztoru i zwiedzanie największego drzewa Meksyku: Arbol de Tule. Nocleg w Oaxaca.


Atrakcje:
Matatlan
Cuilapam
Drzewo z Tule

Dzień 9

Oaxaca – Monte Alban

Śniadanie. Zwiedzanie położonej na ściętym wierzchołku wzgórza prehiszpańskiej stolicy Zapoteków, „miasta świtu” – Monte Alban. Zwiedzanie miasta Oaxaca: Katedra, Santo Domingo, Starówka. Obiad. Po południu wizyta w tradycyjnych indiańskich wioskach i miasteczkach wokół Oaxaca. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Starówka Oaxaca
Monte Alban

Dzień 10

Puebla - Tonantzintla - Meksyk

Śniadanie. Przejazd krajobrazową trasą przy wulkanach do miasta Puebla. Zwiedzanie barokowego kościółka ludowego w Tonantzintla. Obiad w dawnym klasztorze Jezuitów z narodową potrawą Meksyku – kurą w czekoladzie. Zwiedzanie Puebli i wpisanej na listę UNESCO starówki: Katedra, kościół Santo Domingo, rynek Parian. Przejazd do Miasta Meksyk. Nocleg. Dla chętnych wieczór meksykański na Placu Garibaldi (+ 55 USD*).


Atrakcje:
Puebla
Tonantzintla

Dzień 11

Bazylika Guadalupe

Śniadanie. Całodzienna wizyta w Guadalupe. Zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki Guadalupe: Stara Bazylika, Muzeum, Nowa Bazylika, Patio Ameryk, Kaplica Studzienkowa, msza święta, czas wolny na modlitwy i medytacje. Obiad. Wizyta w Ogrodach Gwadelupiańskich. Czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu.


Atrakcje:
Bazylika Guadalupe

Dzień 12

Plac Trzech Kultur – Teotihuacan

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Obiad pod piramidami. Degustacja pulque i tequili. Zwiedzanie największych piramid Ameryki Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.


Atrakcje:
Plac Trzech Kultur
Piramidy Teotihuacan

Dzień 13

Miasto Meksyk - Guadalupe

Śniadanie. Zwiedzanie starówki: Zocalo, Katedra oraz Pałac Prezydencki. Pożegnalna wizyta w Bazylice Guadalupe. Obiad. Przejazd na lotnisko i wylot z Meksyku.


Atrakcje:
Bazylika Guadalupe

Dzień 14

Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Powrót do Polski


Atrakcje:
Warszawa