PIELGRZYMKA do GUADALUPE - listopad 2017

Isla Mujeres, Cancun, Chichen Itza, Merida, Uxmal, Palenque, Agua Azul (wodospady), San Cristobal de las Casas, San Juan Chamula (indiańska wioska), Del Sumidero (kanion, spływ), Tuxtla Gutierrez (katedra św. Marka), S. Domingo Tehuantepec, Monte Alban, Oaxaca, Puebla, Tonantzintla, Cholula, Acapulco, Taxco, Miasto Meksyk

 

CENA ZAWIERA

 • przeloty Warszawa – Cancun oraz Miasto Meksyk – Warszawa 
 • noclegi w hotelach 3*/ 4*
 • transfery i przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • obfite śniadania oraz kolacje wg programu
 • napoje niebutelkowane w ramach posiłków (woda, soki, kawa lub herbata)
 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas realizacji programu w części objazdowej
 • wszystkie bilety wstępu
 • wszystkie opłaty lotniskowe, wszystkie podatki
 • napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach
 • adaptery elektryczne dopasowujące europejskie wtyczki do meksykańskich gniazdek
 • ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), OC (50 000 €), bagaż (400 €)

WARUNKI PŁATNOŚCI:
1. wpłata 3000 zł/os - do 31.08.2017
2. dopłata do pełnej kwoty USD i PLN – do 12.10.2017
Numer konta PLN : 61 1050 1331 1000 0010 0315 1303
Numer konta USD: PL28 2490 0005 0000 4600 7613 7162 SWIFT: ALBPPLPW

UWAGI:

 • koszt aktualny dla grupy min. 20 pełnopłatnych osób. 
 • biuro zastrzega sobie prawo do zmiany ceny w PLN jeśli po założeniu rezerwacji lotniczej na wybrane daty, koszt biletu okaże się wyższy niż przyjęty w aktualnej kalkulacji; 
 • bilety lotnicze nie podlegają zmianom ani zwrotowi;
 • sugerujemy wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR (przy jego braku wszelkie wpłaty na poczet pielgrzymki są bezzwrotne).
 • pokój 3-osobowy to pokój z dwoma małżeńskimi łóżkami
 • uczestnik zgłoszony pojedynczo, ma obowiązek dopłaty do pokoju 1-os, jeśli nie znajdzie się druga osoba, która wyrazi zgodę na wspólne zakwaterowanie
 • paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wylotu do Meksyku
 • dla obywateli polskich, w przypadku pobytów do 180 dni, nie ma obowiązku wizowego;
 • kolejność zwiedzania obiektów oraz usytuowanie noclegów w czasie podróży może ulec zmianie
 • zgodnie z Art. 17. Ust. o usługach turystycznych z 29.08.1997 cena programu może zostać podwyższona ze względu na wzrost kosztów transportu, opłat urzędowych, podatków lub opłat należnych za takie usługi (np. lotniskowe, załadunkowe lub przeładunkowe w portach morskich i lotniczych), wzrost kursów walut, nie później jednak niż 20 dni przed rozpoczęciem imprezy.

 

Program

Dzień 1

Przelot z Warszawy do Cancun

Przelot do Meksyku (Cancun) Powitanie z pilotem. Przejazd do polskiej hacjendy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Wyspa Kobiet

Śniadanie. Całodniowa wycieczka na Wyspę Kobiet. Możliwość pływania powierzchniowego na rafie koralowej oraz rajdu rowerami lub meleksami po wyspie na południowe klify, do ruin świątyni bogini Ixchel (+ 35 USD/os). Wypoczynek na romantycznej plaży Playa Norte. Powrót do hacjendy. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Cancun – Valladolid - Chichen Itza - Merida

Śniadanie. Przejazd w głąb Półwyspu Jukatan. Zwiedzanie Valladolid i wizyta na plantacji agawy. Przejazd do stolicy nowego Państwa Majów, obecnie na liście Siedmiu Nowych Cudów Świata – Chichén Itzá. Zwiedzanie zespołu architektonicznego: Święta Cenota, Boisko do Gry w Pelotę, Ołtarz Czaszek, Świątynia Wojowników, Piramida Kukulkana. Przystanek w magicznym mieście Izamal. Msza Św. Sanktuarium Matki Bożej Jukatańskiej. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Izamal/ Merida.

Dzień 4

Merida - Uxmal - Palenque

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Uxmal: Świątynia Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramida. Wizyta na ekologicznej plantacji kakaowców połączona z degustacją świeżo parzonej z ziaren czekolady. Obiad. Przejazd do Palenque. Zakwaterowanie i nocleg. 

Dzień 5

Palenque - Agua Azul - San Cristobal de las Casas

Śniadanie. Wejście na strefę archeologiczną i zwiedzanie Palenque: Świątynia Czaszki, Świątynia Czerwonej Królowej, Świątynia Inskrypcji, Pałac Liściastego Krzyża, Obserwatorium Astronomiczne. Spacer po lesie deszczowym do tzw. Łaźni Królowej. Przejazd do położonych w dżungli wodospadów Aqua Azul - możliwość kąpieli. Msza św. w kościele Santo Domingo. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w kolonialnym mieście San Cristobal de las Casas.

Dzień 6

San Cristobal - Chamula - Sumidero - Tehuantepec

Śniadanie. Przejazd do miejscowości indiańskiej San Juan Chamula i Zinacantan: kościół Św. Jana Chrzciciela – połączenie religii chrześcijańskiej z obrzędami indiańskimi. Msza św. Następnie rejs motorówkami kanionem Sumidero wzdłuż koryta rzeki Grijalva. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

Dzień 7

Tehuantepec - Tule - Oaxaca

Śniadanie. Przejazd do Tule, gdzie znajduje się jedno z najstarszych i największych drzew Meksyku (Cypryśnik Meksykański/Taxodium mucronatum) - pień liczy 14 metrów średnicy. Msza św. Po południu zwiedzanie wpisanej na listę Unesco Starówki Oaxaca: Zocalo, kościół Santo Domingo. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w mieście Oaxaca.

Dzień 8

Oaxaca - Monte Alban - Tonantzintla – Cholula - Puebla

Śniadanie. Zwiedzanie Monte Alban - dawnej stolicy i centrum religijnego Zapoteków, położonej na górze, która została zniwelowana: płaskorzeźby tancerzy, obserwatorium astronomiczne. Następnie postój przy ludowym kościółku w Tonantzintla oraz panoramiczne podziwianie monumentalnej piramidy w Cholula. Przejazd i zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO starówki w „mieście aniołów” Puebla: Katedra, Kaplica Różańcowa w kościele Santo Domingo, rynek Parian. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Puebli.

Dzień 9

Puebla - Tenango del Aire - Cuernavaca - Acapulco

Śniadanie. Przejazd przez miasto Cuernavaca do Acapulco. Po drodze postój w Sanktuarium Miłosierdza Bożego w Tenango del Aire. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Acapulco.

Dzień 10

Acapulco

Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy w Acapulco - słynnym kurorcie nad Pacyfikiem. Wieczorem podziwianie skoków do wody ze skał La Quebrada. Dla chętnych:
- rejs na lagunę Coyuca (+ 75 USD/os.)
- rejs statkiem spacerowym po zatoce Acapulco z „open- barem” (+ 55 USD/os.)

Dzień 11

Acapulco - Taxco - Miasto Meksyk

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie słynnego na świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej, „srebrnego miasta” Taxco. Przejazd VW „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół św. Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zocalo. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Mieście Meksyk. 

Dzień 12

Miasto Meksyk - Guadalupe – Teotihuacan - Miasto Meksyk

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe. Msza święta. Zwiedzanie Patio Ameryk, Świątyni Studzienkowej, Wzgórza Objawień, Muzeum Gwadelupskiego. Przejazd do Teotihuacan – zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów”: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Obiad pod piramidami. Powrót do hotelu i nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 13

Miasto Meksyk

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Meksyku: spływ kolorowymi łodziami w rytm muzyki mariachi i marimba po ogrodach Xochimilco (alternatywnie: Muzeum Antropologiczne ze sztuką prekolumbijską), Starówka, Zocalo, Katedra oraz Pałac Prezydencki i – zawsze w przypadku kiedy otwarty jest Pałac – malowidła naściennie Diego Riviery. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 14

Warszawa

Późnym popołudniem / wieczorem przylot do Warszawy