Kolumbia

“Idźcie odpocząć, potem wrócicie i mnie stąd wyciągniecie” - mówiła ratownikom chwilę przed śmiercią uwięziona 72 godziny w gruzach swojego domu w Armero trzynastoletnia Omayra Sanchez. Dziewięć miesięcy po wybuchu wulkanu na miejsce największej w XX w. tragedii kontynentu amerykańskiego przybył Jan Paweł II, jako niestrudzony “posłaniec nadziei i pielgrzym do świata cierpienia”.

Znana z najlepszej na świecie kawy, z bogatej kultury i pięknych krajobrazów Kolumbia zachwyca urokiem kolonialnych miast, latynoską pogodnością mieszkańców i pełną wzruszeń historią. Do niedawna znany ze swoich problemów politycznych i obecności bossów narkotykowych, których papież nazwał "handlarzami wolności własnych braci i siostr", dziś Kolumbia to kraj bezpieczny, który otwiera się jak kufer pełen zadziwień i niespodzianek na pielgrzymów, podróżujących z całego świata. 

 

CENA ZAWIERA

• przelot: Warszawa - Bogota - Warszawa;


• transfery i przejazdy mikrobusem lub autokarem


• noclegi w hotelach 3/4*;

• pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);


• obfite śniadania, trzydaniowe obiady oraz dwudaniowe kolacje wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata);


• wstępy do zwiedzanych obiektów;


• napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;


• opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu;


• wszystkie podatki;

• ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000 €);


 

 

CENA NIE ZAWIERA

 

• dopłaty do pokoju SGL: 200 USD;

• zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych oraz pilota (ok. 2 USD/dzień/os.)


• wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem;

 

 

UWAGI


• zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%


• zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub pokój 3-os. z dwoma dużymi łóżkami)

Terminy

Data wyjazdu
Cenadni: 12

0Program

Dzień 1

Kolacja

Warszawa - Bogota

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Kolumbii. Powitanie na lotnisku w Bogocie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg. 


Atrakcje:
Bogota

Dzień 2

Śniadanie Obiad Kolacja

Bogota

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Kolumbii – Bogoty rozpoczniemy od spaceru po historycznej dzielnicy La Candelaria. Po zwiedzeniu Katedry i mszy świętej, zobaczymy również Plaza Bolivar, Muzeum Złota oraz Teatro Colon. Obiad. Po południu wjedziemy kolejką linową na “białe wzgórze” Monserrate, z którego będziemy podziwiać panoramę miasta i gdzie odwiedzimy Bazylikę Nuestro Señor de Monserrate. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Starówka Bogoty
Muzeum Złota

Dzień 3

Śniadanie Obiad Kolacja

Bogota – Zipaquira – Villa de Leyva

Śniadanie. Wyjazd do Villa de Leyva. Po drodze odwiedzimy pochodzącą z czasów Indian muisca kopalnię soli w Zipaquira, w której sercu znajdują się m.in. kaplice i katedra. Msza święta. Obiad. Przejazd przez historyczne miasto Raquira i Tunja do Villa de Leyva. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Kopalnia Zipaquira
Villa de Leyva

Dzień 4

Śniadanie Obiad Kolacja

Villa de Leyva - Chiquinquira

Śniadanie. Zwiedzanie kolonialnego miasteczka Villa De Leyva i okolic. Odwiedzimy centralny Plac Broni, Muzeum Paleontologiczne, klasztor Santo Ecce Homo oraz Kościół Matki Boskiej Różańcowej. Msza święta. Obiad. Po obiedzie zwiedzimy niewielką strefę archeologiczną Monquira, będące pamiątką po prekolumbijskiej kulturze Czibcza-Muisca. Ostatnim przystankiem tego dnia będą romantyczne winnice Boyaca, gdzie czeka nas degustacja lokalnego kolumbijskiego wina. Kolacja. Nocleg w Chiquinquira.


Atrakcje:
Starówka Villa de Leyva
Winnice

Dzień 5

Śniadanie Obiad Kolacja

Chiquinquira – Guayabal

Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej w Chiquinquira, w której Jan Paweł II dokonał aktu zawierzenia Kolumbii. Przejazd do Guayabal. Kolacja i nocleg w Guayabal.


Atrakcje:
Sanktuarium Chiquinquira

Dzień 6

Śniadanie Obiad Kolacja

Armero - Region Kawowy - Armenia

Śniadanie. Zwiedzanie odwiedzonego przez Jana Pawła II miejsca tragedii z roku 1985. Wybuch wulkanu Nevado de Ruiz zmiótł wtedy miasto z powierzchni ziemi. Msza Święta, czas wolny. Obiad. Po południu odwiedzimy plantację kawy, na której z bliska przyjrzymy się kawie i dowiemy się o niej wszystkiego. Poznamy cały proces od sadzenia aż do powstania aromatycznego napoju. Nocleg w Armenia.


Atrakcje:
Amero
Plantacja Kawy

Dzień 7

Śniadanie Obiad Kolacja

Cocora - Salento

Po śniadaniu ruszamy w stronę Valle de Cocora, miejscowości. Rosną tam słynne palmy woskowe, które osiągają wysokość powyżej 70 metrów! Na koniec dotrzemy do Salento, malowniczego miasteczka z ciekawą architekturą. Nocleg w Armenia.


Atrakcje:
Park Narodowy Cocora
Salento

Dzień 8

Śniadanie Obiad Kolacja

Armenia - Cartagena

Śniadanie. Przelot samolotem lokalnych linii lotniczych do Cartageny, która od 1984 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto położone nad Morzem Karaibskim, nie bez powodu zwane jest Perłą Karaibów. Popołudnie i wieczór na zabytkowej starówce. Kolacja i nocleg w Cartagenie.


Atrakcje:
Plantacje Kawy
Cartagena

Dzień 9

Śniadanie Obiad Kolacja

Cartagena

Śniadanie. Tego dnia poznamy bliżej Cartagenę. Odwiedzimy, dzielnicę Getsemani, Muzeum Inkwizycji oraz Muzeum Złota, a także kościół imienia pierwszego kolumbijskiego świętego, San Pedro Claver, do którego grobu pielgrzymował papież Jan Paweł II. Msza święta, czas wolny. Obiad. Po południu zwiedzanie fortecy San Felipe de Barajas oraz klasztoru i kościoła La Candelaria na wzgórzu widokowym La Popa. Kolacja. Nocleg w Cartagenie.


Atrakcje:
San Pedro Claver
Wzgórze La Popa

Dzień 10

Śniadanie Obiad Kolacja

Wyspy Rosario

Śniadanie. Tego dnia udamy się do oddalonego o 40 km od Cartageny parku narodowego Wysp Rosario, czyli archipelagu składającego się z 27 wysp koralowych. Będziemy rozkoszować się widokiem rajskich wysepek otoczonych przez niesamowicie przejrzyste morze. Obiad. Czas wolny na kąpiele przy plaży Playa Blanca. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy także delfiny. Na kolację i nocleg wrócimy do Cartageny.


Atrakcje:
Rejs na Wyspy
Cartagena

Dzień 11

Śniadanie Obiad

Cartagena - Bogota

Śniadanie. Ostatnie chwile czasu wolnego w Cartagenie i powrót do Bogoty. Po obiedzie wylot z Kolumbii.


Atrakcje:
Cartagena
Bogota

Dzień 12

Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Powrót do Polski.


Atrakcje:
Powrót do domu.