Argentyna - Urugwaj

Wizytę Jana Pawła II w katolickiej Argentynie w czerwcu 1982 roku, w kilka dni po trudnym pobycie w antykatolickim Londynie, nazwano misją pojednania. Trzy dni po powrocie papieża z Buenos Aires, Argentyna i Wielka Brytania podpisały traktat pokojowy, kończący krwawą Wojnę o Falklandy.

“Mój pobyt na ziemi argentyńskiej (...) będzie przede wszystkim błaganiem zanoszonym wraz z wami do Tego, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi, aby napełnił serca wszystkich uczuciami braterstwa i pojednania” - mówił Jan Paweł II, kierując swoje i Argentyńczyków kroki i myśli w stronę Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lujan. Tutaj, w świątyni, w której 100 lat wcześniej podpisano porozumienie kończące wojnę pomiędzy Argentyną i Chile, papież odprawił mszę Św., na której zgromadziło się ok. 3 mln wiernych. W homilii podjął temat odrodzenia człowieka poprzez krzyż cierpienia, mówiąc m.in.: “Umiejcie spojrzeć na tajemnicę wyniesienia każdego człowieka w krzyżu Chrystusa - tajemnicę, która jest wielką perspektywą przeznaczeń człowieka na ziemi - i po śmierci. Umiejcie także stać się synami i córkami tej Matki, którą Bóg w swojej miłości dał własnemu Synowi za Matkę.“

W trakcie mszy w Lujan, u stóp figury Matki Bożej Papież pozostawił złotą różę.

 

CENA ZAWIERA

• przelot: Warszawa - Buenos Aires- Warszawa;


• transfery i przejazdy mikrobusem lub autokarem


• noclegi w hotelach 3/4*;

• pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);


• obfite śniadania, trzydaniowe obiady oraz dwudaniowe kolacje wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata);


• wstępy do zwiedzanych obiektów;


• napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;


• opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu;


• wszystkie podatki;

• ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000 €);


 

 

CENA NIE ZAWIERA

 

• dopłaty do pokoju SGL: 200 USD;

• zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych oraz pilota (ok. 2 USD/dzień/os.)


• wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem;

 

UWAGI


• zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%


• zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub pokój 3-os. z dwoma dużymi łóżkami)

Terminy

Data wyjazdu
Cena



dni: 9

1916.4



Program

Dzień 1

Kolacja

Warszawa - Buenos Aires

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Argentyny. Powitanie na lotnisku w Buenos Aires i transfer do hotelu. Kolacja i nocleg w Buenos Aires.


Atrakcje:
Buenos Aires

Dzień 2

Śniadanie Obiad Kolacja

Buenos Aires - Boca

Śniadanie. Zwiedzanie Buenos Aires: Plaza de Mayo, Casa Rosada, Katedra (msza święta), budynek Kongresu, najszersza ulica świata – Avenida 9 de Julio, teatr Kolumba oraz Sanktuarium Matki Boskiej Pilar i Cmentarz Recoleta gdzie pochowana jest Evita Peron, Palermo. Obiad.  Po południu przejazd do kolorowej dzielnicy portowej pierwszych emigrantów „La Boca” z przepięknym „Caminito”. Zwiedzanie stadionu klubu piłkarskiego Boca Juniors, w którym wychował się m. in. Maradona i Messi. Kolacja i nocleg. (Opcjonalnie, dodatkowo płatne, podziwianie występów tancerzy w klubie tango). Powrót do hotelu i nocleg w Buenos Aires.


Atrakcje:
Starówka Buenos
Dzielnica Boca

Dzień 3

Śniadanie Obiad Kolacja

Lujan - San Antonio Areco

Śniadanie. Przejazd do Lujan i zwiedzanie Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Lujan (msza św.) oraz Muzeum Kolonialnego. Obiad w tradycyjnej miejscowości zamieszkałej przez argentyńskich gaucho, San Antonio de Areco i zwiedzanie tradycyjnej hacjendy, słynnej ze sztuki jeździeckiej i hodowli bydła na rozległych pampach. Kolacja i nocleg w Buenos Aires.


Atrakcje:
Sanktuarium Lujan
Hacjenda Gauchos

Dzień 4

Śniadanie Obiad Kolacja

Rejs La Plata - Urugwaj - Montevideo

Śniadanie. Przejazd na przystań w Buenos Aires i rejs promem przez Rio de la Plata do stolicy Urugwaju, Montevideo (ok 3 godz.). Obiad. Zwiedzanie Montevideo śladami Jana Pawła II: starówka, Katedra (msza św.), Teatr Solis, Ramblas, etc. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Rio de la Plata
Montevideo

Dzień 5

Śniadanie Obiad Kolacja

Maldonado - Punta del Este

Śniadanie. Przejazd przez rybackie miasteczka Jose Ignacio w Maldonado i Priapolis do legendarnego Punta del Este, otoczonego plażami i najzamożniejszego miejscowości w Urugwaju. Lunch. Po południu zakwaterowanie w hotelu położonym bezpośrednio przy plaży. Kolacja i nocleg w Punta del Este/ Rocha.


Atrakcje:
Punta del Este
Plaże

Dzień 6

Śniadanie Obiad Kolacja

Cabo Polonio - Rocha

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Punta del Este i Rocha. Lunch. Po południu przejazd do Cabo Polonio i zwiedzanie sennego półwyspiarskiego miasteczka portowego z koloniami fok i lwów morskich wygrzewających się na nadmorskich skałach. Kolacja i nocleg w Punta del Este/ Rocha. 


Atrakcje:
Cabo Polonio
Rezerwat Lwów Morskich

Dzień 7

Śniadanie Obiad Kolacja

Uprawy win - Colonia

Śniadanie. Wypoczynek na plażach. Lunch. Po południu przejazd krajobrazowym szlakiem upraw winnych, zwiedzanie winnic oraz degustacje win bezpośrednio u producentów. Kolacja i nocleg w Colonia.


Atrakcje:
Winnice
Colonia de Sacramento

Dzień 8

Śniadanie Obiad Kolacja

Colonia - Buenos Aires

Śniadanie. Zwiedzanie zabytkowej starówki Colonia de Sacramento, wpisanej na listę zabytków Unesco: Bazylika, Kaplica San Benito de Palermo, Uliczka Westchnień, etc. Powrót do Buenos Aires (30 min). Przejazd na lotnisko w Buenos Aires i wylot z Argentyny.


Atrakcje:
Colonia de Sacramento
Buenos Aires

Dzień 9

Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Powrót do Polski.


Atrakcje:
Powrót do domu.