Meksyk z Acapulco

Podczas pielgrzymowania do Panny Guadalupe, do Panny z Guadalupe, do Królowej Meksyku i Cesarzowej Ameryki, mijamy ślady milenijnych kultur, zanurzamy się w bogactwie historii i kłaniamy się przed majestatem imponujących cudów przyrody.

CENA: od 1190 USD od osoby

Cena podana orientacyjnie. Wycena na zamówienie dla grup, zależy od terminu, liczby osób oraz zakresu świadczeń.

 

CENA ZAWIERA

• transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem typu VAN/ minibus lub autokarem

• przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;

• noclegi w hotelach 3*/ 4*;

• w Acapulco hotel lok. 5* z bezpośrednim dostępem do plaży;


• pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);


• obfite śniadania i obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata);


• pakiet all inclusive, śniadania, obiady i kolacje oraz napoje open bar w hotelu podczas wypoczynku

• poczęstunek tequilą podczas rejsu łodziami w Xochimilco;

• wstępy do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych wraz z opłatami dojazdowymi;


• napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;


• opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu;

 

CENA NIE ZAWIERA 

• biletów lotniczych;

• ubezpieczenia KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000€);


• dopłaty do pokoju SGL: 480 USD;

• biletów wstępów, koszty  bezpośrednie i koszty lokalnych przewodników, ok. 200 USD

• zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych oraz pilota (ok. 3 USD/dzień/os.)


• wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem;

 

UWAGI

• zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%


• zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub pokój 3-os. z dwoma dużymi łóżkami)

Program

Dzień 1

Miasto Meksyk

Wylot do Meksyku. Powitanie na lotnisku w Mieście Meksyk. Transfer do hotelu. Kolacja powitalna. Nocleg.

Dzień 2

Bazylika Guadalupe - Xochimilco

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki MB Guadalupe: Stara Bazylika, Muzeum, Nowa Bazylika, Patio Ameryk, Kaplica Studzienkowa, Ogrody Gwadelupiańskie. Czas wolny na udział w mszy świętej, na modlitwy i rozmyślania w Sanktuarium Matki Bożej Guadalupe. Po południu rejs łodziami we wpisanych na listę zabytków UNESCO ogrodach Xochimilco. Obiad na łodziach. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Plac Trzech Kultur – Teotihuacan

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, gdzie został ochrzczony Indianin Juan Diego, któremu objawiła się Guadalupe: Muzeum Archeologiczne, Kościół Santiago de Tlatelolco. Przejazd na północ od Miasta Meksyk i obiad pod piramidami Teotihuacan. Zwiedzanie “miasta bogów”: największych w środkowym Meksyku piramid w Dolinie Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych, Świątynia Pierzastego Węża. Powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk. Dla chętnych wieczór meksykański na Placu Garibaldi (+65 USD*).

Dzień 4

Muzeum Antropologiczne - Starówka

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: przejazd przez ekskluzywną dzielnicę Meksyku Lomas: park Chapultepec, rezydencja prezydenta, pomnik Kopernika, pomnik Paderewskiego. Wizyta w Muzeum Antropologicznym, w którym zgromadzone są najbogatsze na świecie zbiory sztuki indiańskiej. Zwiedzanie Starówki Miasta Meksyk, jednego z największych miast świata: Park Alameda, ulica Madero, Plac Zócalo, Katedra, Pałac Prezydencki ze słynnymi muralami Diego Rivera. Obiad na starówce. Nocleg w Mieście Meksyk.

Dzień 5

Tenango del Aire - Puebla

Śniadanie. Wyjazd na wschód od Miasta Meksyk trasą przy wulkanach i zwiedzanie polskiej misji księży Pallotynów w Tenango del Aire. Przejazd do ”miasta aniołów" Puebla: Starówka Unesco, Katedra i Kościół Santo Domingo z Kaplicą Różańcową zwana ósmym cudem świata oraz rynek Parian. Kolacja w dawnym klasztorze jezuitów: mole poblano - kura w czekoladzie. Nocleg w hotelu na starówce Puebla.

Dzień 6

Cacahuamilpa - Taxco

Po śniadaniu zwiedzanie wzgórza piramidy w Cholula oraz słynnego z indiańskiego baroku kościółka w Tonantzintla. Zwiedzanie największych na kontynencie i udostępnionych zwiedzaniu jaskiń Cacahamilpa. Przejazd do pierwszego spośród magicznych miast Meksyku - Taxco. Nocleg w panoramicznie położonej, byłej kolonialnej misji w Taxco. 

Dzień 7

Indiańska kopalnia srebra - Taxco

Śniadanie. Wizyta w nieudostępnionej szerokiej turystyce, jedynej na kontynencie kopalni srebra z czasów indiańskich. Zwiedzanie słynnego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Przejazd „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół Świętej Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zócalo. Obiad i czas wolny. Nocleg w Taxco.

Dzień 8

Wody Termalne - Acapulco

Śniadanie. Przejazd na wody termalne i kąpiele w górskim otoczeniu strumyków, rzek i wodospadów. Przejazd do “perły Pacyfiku” - Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży wraz z pakietem all inclusive. Kolacja i nocleg w Acapulco.

Dzień 9

Acapulco

Śniadanie. Wypoczynek all inclusive i czas wolny na plażach Acapulco. Obiad. Opcjonalnie wyprawa na Lagunę Coyuca (+85 USD). Kolacja i nocleg

Dzień 10

Acapulco

Śniadanie. Wypoczynek all inclusive i czas wolny na plażach Acapulco. Obiad. Po południu rejs po Zatoce Acapulco oraz podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada (+65 USD). Kolacja i nocleg Acapulco.

Dzień 11

Acapulco – Guadalupe – Miasto Meksyk

Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Acapulco. Wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques zgodnie z rozkładem lotów. Pożegnalne nawiedzenie Bazyliki Guadalupe. Obiad. Przejazd na lotnisko i wylot z Meksyku.

Dzień 12

Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Powrót do Polski.