Meksyk - Acapulco. Odpust 12 Grudnia 2024 w Guadalupe.

Z Pielgrzymką do Guadalupe. W Europie mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Tymczasem w Meksyku wszystkie drogi prowadzą do Guadalupe. Nie przypadkiem do najważniejszego miejsca maryjnego kultu na świecie co roku przybywa ponad 20 milionów wierzących.

CENA: 1230 USD od osoby


CENA ZAWIERA:

 • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem typu VAN/ minibus lub autokarem

 • noclegi w hotelach lok. 4*/ 5*;
 • w Acapulco hotel lok. 5* z bezpośrednim dostępem do plaży wraz z pakietem all inclusive;
 • pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);
 • obfite śniadania wraz z napojami
 • obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami (kawa lub herbata) podczas objazdu;
 • opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas całej realizacji programu w Meksyku;
 • przejazdy “garbusami” w Taxco
 • napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;


 
CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów lotniczych do Meksyku
 • ubezpieczenia podróżnego (sugerowany zakup wraz z biletem lotniczym, KL, NNW, OC)
 • dopłaty do pokoju 1/osobowego (SGL):  380 USD;
 • napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych i pilota, oraz biletów wstępów, (ok. 200 USD od osoby, płatne przewodnikowi w pierwszy dzień po przylocie)
 • wydatków natury osobistej;
 • innych świadczeń nie objętych programem;

 
UWAGI:

 • pokoje trzyosobowe w Meksyku to pokoje tzw. rodzinne, posiadają dwa duże łóżka małżeńskie,
 • zniżka dla trzeciej osoby w takim pokoju to: -15%, Program Pielgrzymki może, na życzenie, zostać skrócony lub wydłużony, dostosowując trasę i cenę do dostępnych połączeń lotniczych i terminów.

 

Program

Dzień 1

Przylot do Miasta Meksyk.

Wylot z Polski/ Europy. Powitanie na lotnisku w Mieście Meksyk. Transfer do hotelu. Kolacja powitalna. Nocleg.


Atrakcje:
Miasto Meksyk

Dzień 2

Bazylika Guadalupe

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur i w kościele Santiago de Tlatelolco, gdzie został ochrzczony Indianin Juan Diego. Wizyta w Bazylice Guadalupe. Zwiedzanie z przewodnikiem: Stara Bazylika, Patio Ameryk, Kaplica Źródlana. Wizyta w Ogrodach Gwadelupskich. Czas wolny na zakupy dewocjonaliów. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.


Atrakcje:
Bazylika Guadalupe - Plac Trzech Kultur

Dzień 3

Starówka Miasta Meksyk – Acapulco

Po śniadaniu zwiedzanie Starówki Miasta Meksyk: Park Alameda, ulica Madero, Plac Zócalo, Katedra. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży. Czas wolny na plaży. Kolacja i nocleg w Acapulco.


Atrakcje:
Starówka Miasta Meksyk
Acapulco

Dzień 4

Acapulco All Inclusive

Śniadanie. Wypoczynek i czas wolny na plażach Acapulco. Obiad. Wieczorem pokaz wysokościowych skoków do wody z urwiska skalnego La Quebrada (35m). Kolacja i nocleg w Acapulco. Dla chętnych, opcjonalny wyjazd do wioski rybackiej na rejs po rzece i po Lagunie Coyuca.


Atrakcje:
Acapulco
Laguna Coyuca

Dzień 5

Acapulco - Taxco

Śniadanie. Wypoczynek i czas wolny na plażach Acapulco. Po południu przejazd do pierwszego spośród magicznych miast Meksyku - Taxco. Kolacja i nocleg w panoramicznie położonym hotelu, byłej kolonialnej misji w Taxco.


Atrakcje:
Acapulco
Taxco

Dzień 6

Taxco - Puebla

Po śniadaniu Zwiedzanie słynnego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Przejazd „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół Świętej Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zócalo. Czas wolny na starówce Taxco. Obiad i przejazd przez Kordylierę Wulkanów Sierra Madre na nocleg do Puebla.


Atrakcje:
Taxco
Puebla

Dzień 7

Puebla - Tonantzintla - Miasto Meksyk

Śniadanie. Zwiedzanie "miasta aniołów”, Puebla: Starówka Unesco, Katedra i Kościół Santo Domingo z Kaplicą Różańcową, zwaną ósmym cudem świata, rynek Parian. Obiad tradycyjny w byłym klasztorze jezuickim na starówce Puebla. Po południu przejazd przez Cholula i zwiedzanie słynnego z indiańskiego zdobnictwa kościółka w Tonantzintla. Przejazd do Miasta Meksyk na nocleg i przygotowania do odpustu w Bazylice.


Atrakcje:
Puebla
Tonantzintla

Dzień 8

Bazylika Guadalupe - Fiesty i Odpust - Xochimilco

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej z Gwadelupy, od godz. 11:00 udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji 493 rocznicy (r. 1531) ukazania się Matki Boskiej Juanowi Diego. Indianie, ubrani w tradycyjne azteckie stroje, składają z tej okazji hołd Virgen Morena w wielkiej fieście odpustowej na placu przed Bazyliką. Czas wolny. Po południu ok. 14.00 przejazd na wpisane na listę zabytków Unesco Ogrody Xochimilco. Rejs miedzy wysepkami po kanałach wodnych wykonanych w czasach Azteków w rytm muzyki mariachi i marimba. Obiad na łodzaich. Nocleg.


Atrakcje:
Bazylika Odpust
Xochimilco

Dzień 9

Teotihuacan – Bazylika Guadalupe

Śniadanie. Przejazd na północ od Miasta Meksyk. Zwiedzanie “miasta bogów” i największych w środkowym Meksyku piramid w Dolinie Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych, Świątynia Pierzastego Węża. Obiad pod piramidami. Po południu pożegnalne nawiedzenie Bazyliki Guadalupe. Przejazd na lotnisko i wylot z Meksyku zgodnie z rozkładem lotów.


Atrakcje:
Teotihuacan
Bazylika Guadalupe

Dzień 10

Powrót do Polski

Powrót do Polski zgodnie z rozkładem lotów.