Szlakiem Cristeros

Podróż Szlakiem Cristeros to wspomnienie krwawej wojny domowej na tle religijnym, która miała miejsce w Meksyku w latach 1926-1929. Zamykanie klasztorów i przekształcanie ich w więzienia, zakazy odprawiania liturgii i noszenia strojów religijnych poza miejscami kultu, kary i egzekucje księży, doprowadziły do wybuchu bratobójczej wojny, po której pozostało wiele śladów w geografii północnej części Meksyku oraz w świadomości mieszkańców. Dziś do grobów kanonizowanych przez Jana Pawła II świętych męczenników, m.in. José Sancheza del Rio, przybywają pielgrzymki z całego świata.    

CENA: od 1430 USD od osoby

Cena podana jest orientacyjnie. Wycena na zamówienie dla grup, zależy od terminu, liczby osób oraz zakresu świadczeń.  

Termin: cały rok, daty do potwierdzenia według zainteresowania grupy.

 


CENA ZAWIERA:

 • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem typu VAN/ minibus lub autokarem
 • 
noclegi w hotelach lok. 3*/ 4*;
 • pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);
 • obfite śniadania wraz z napojami
 • obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata);
 • opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas całej realizacji programu w Meksyku;
 • pamiątkowe panoramiczne zdjęcie z Meksyku;
 • napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;

 • adapter elektryczny dostosowujący europejskie wtyczki do meksykańskich gniazdek;

 • wszystkie podatki;


CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów lotniczych do Meksyku
 • ubezpieczenia podróżnego (sugerowany zakup wraz z biletem lotniczym, KL, NNW, OC)

 • dopłaty do pokoju 1/osobowego (SGL): 480 USD;
 • napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych i pilota, oraz biletów wstępów, (ok. 200 USD, płatne przewodnikowi w pierwszy dzień po przylocie)
 • wydatków natury osobistej;

 • innych świadczeń nie objętych programem; 

UWAGI:

 • zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%
 • zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub pokój 3-os. z dwoma dużymi łóżkami)

Program Pielgrzymki może, na życzenie, zostać skrócony lub wydłużony, dostosowując trasę i cenę do dostępnych połączeń lotniczych.

Program

Dzień 1

Miasto Meksyk

Powitanie na lotnisku w Meksyku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wypoczynek po podróży. Kolacja. Nocleg. 


Atrakcje:
Miasto Meksyk

Dzień 2

Bazylika Guadalupe

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki MB Guadalupe: Stara Bazylika, Muzeum, Nowa Bazylika, Patio Ameryk, Kaplica Studzienkowa, Ogrody Gwadelupiańskie. Czas wolny na udział w mszy świętej, na modlitwy i rozmyślania w Sanktuarium Matki Bożej Guadalupe. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Mieście Meksyk.


Atrakcje:
Bazylika Guadalupe

Dzień 3

Plac Trzech Kultur - Teotihuacan

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, gdzie został ochrzczony Indianin Juan Diego, któremu objawiła się Guadalupe. Msza święta w kościele Santiago de Tlatelolco. Przejazd na północ od Miasta Meksyk. Zwiedzanie “miasta bogów”: największych w środkowym Meksyku piramid w Dolinie Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych, Świątynia Pierzastego Węża. Obiadokolacja pod piramidami. Powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk. Dla chętnych wieczór meksykański na Placu Garibaldi (+65 USD*).


Atrakcje:
Plac Trzech Kultur
Teotihuacan

Dzień 4

Miasto Meksyk - Patzcuaro

Śniadanie. Zwiedzanie Starówki Miasta Meksyk, jednego z największych miast świata: Park Alameda, Bellas Artes, deptak Madero, Plac Zocalo, Pałac Prezydencki, Katedra. Msza święta. Obiad. Przejazd na północ Meksyku do wpisanego na listę magicznych miast Patzcuaro, miasta znanego m.in. z pracy ewangelicznej jednego z najsłynniejszych misjonarzy Ameryki, Vasco de Quiroga, nazywanego zdrobniale przez Indian Tata Vasco. Nocleg w Patzcuaro.


Atrakcje:
Starówka Miasta Meksyk
Muzeum Antropologiczne

Dzień 5

Tzintzuntzan - Paricutin

Śniadanie. Zwiedzanie położonego nad jeziorem starożytnego miasta Tzintzuntzan. Przejazd pod wulkan Paricutin do indiańskiej wioski Angahuan i spacer po zalanym lawą wulkaniczną mieście San Juan Paricutin do ocalałego od zalania lawą wulkaniczną kościoła. Msza święta. Obiad w meksykańskiej stolicy awocado, Uruapan. Czas wolny na kolonialnej starówce Patzcuaro. Nocleg w Patzcuaro. 


Atrakcje:
Patzcuaro
Paricutin

Dzień 6

Sahuayo - Szlak Cristeros

Śniadanie. Przejazd do Sahuayo, gdzie urodził się Jose Sanchez del Rio, 14 letni święty, którego zwalczający katolicyzm żołnierze zamordowali za wiarę podczas wojny domowej. Znany z filmu Chrystiada "mały święty” pochowany został w rodzinnym mieście w grobie z napisem pochodzącym ze słów w momencie agonii: “Niech Żyje Chrystus Król”. Nawiedzenie relikwii Św. Jose i Msza Święta w kościele Jakuba Apostoła w Sahuayo. Obiad. Przejazd do Guadalajary na nocleg.


Atrakcje:
Patzcuaro
Sahuayo

Dzień 7

Guadalajara - Szlak Cristeros

Śniadanie. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO starówki Guadalajara, wraz z Katedrą, Muzeum Hospicjum Cabañas i dzielnicą Tlaquepaque. Przejazd szlakiem Cristeros, między innymi przez miasto San Miguel el Alto, którego okolice w latach 20-tych XX wieku stanowiło scenerię wojny na tle religijnym w Meksyku. Przejazd do San Juan de los Lagos, nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej z Lagos, drugim po Guadalupe najczęściej nawiedzanym sanktuarium w Meksyku. Obiad. Przejazd na nocleg do najbogatszego w czasach kolonialnych miasta Meksyku, Guanajuato.


Atrakcje:
Gudalajara
San Juan de los Lagos

Dzień 8

Guanajuato - San Miguel de Allende - Wodospady Termalne

Śniadanie. Zwiedzanie kolonialnej Starówki Guanajuato, górniczej i teatralnej stolicy Meksyku, przez wielu uznawanej za jedno z najpiękniejszych miast Meksyku. Msza święta. Wizyta w Ogrodzie Botanicznym i obiad na Starówce San Miguel de Allende. Przejazd do Ixmiquilpan. Nocleg przy gorących źródłach i naturalnych kąpieliskach uzdrowiskowych Tolantongo.


Atrakcje:
Guanajuato
San Miguel de Allende

Dzień 9

Wodospady Termalne Tolantongo

Śniadanie. Całodzienne kąpiele w naturalnych basenach wewnątrz górskich jaskiń, hydromasaże gorącymi biczami spadających zewsząd wodospadów, naturalne łaźnie parowe w skalnych grotach wyrzeźbionych przez podziemne rzeki. Obiad. Nocleg w Ixmiquilpan/ Tolantongo.


Atrakcje:
Tolantongo
La Gloria

Dzień 10

Wodospady Termalne - Bazylika Guadalupe

Śniadanie. Wypoczynek w termalnych basenach Tolantongo, kąpiele i masaże wodne. Po obiedzie przejazd do Miasta Meksyk i nawiedzenie Bazyliki Guadalupe. Msza święta i czas wolny. Nocleg.


Atrakcje:
Tonantzintla
Puebla

Dzień 11

Miasto Meksyk - Bazylika Guadalupe

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Antropologicznego w Mieście Meksyk. Pożegnalne nawiedzenie Bazyliki Guadalupe. Msza święta i czas wolny do godzin wylotu z Meksyku. Obiad. Po południu przejazd na lotnisko w Mexico City i wylot z Meksyku zgodnie z rozkładem lotów.


Atrakcje:
Muzeum Antropologiczne
Guadalupe

Dzień 12

Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Powrót do domu.


Atrakcje:
Powrót do domu