Od Karaibów do Guadalupe. Odpust 12 Grudnia 2024.

Przez Meksyk do Guadalupe. Odpust 12 Grudnia 2024.

W tej legendarnej wyprawie pielgrzymkowej po południowo wschodnim Meksyku, po trasie pełnej kolorów, zapachów, dźwięków i ukrytych smaków, docieramy do Guadalupe, gdzie kres i cel pielgrzymowania zamienia się w początek nowej podróży. 

CENA: 1570 USD od osoby

TERMIN: 04 Grudnia 2024.


CENA ZAWIERA:

 • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem typu VAN/ minibus lub autokarem
 • przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;
 • noclegi w hotelach lok. 4*, w kolonialnych hacjendach i bungalowach;
 • pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);
 • obfite śniadania wraz z napojami
 • obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami (kawa lub herbata) podczas objazdu;
 • opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas całej realizacji programu w Meksyku;
 • napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;


CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów lotniczych do Meksyku
 • ubezpieczenia podróżnego (sugerowany zakup wraz z biletem lotniczym, KL, NNW, OC)
 • dopłaty do pokoju 1/osobowego (SGL): 500 USD;
 • biletów wstępów, kosztów loklanych przewodników i kosztów bezpośrednich (ok. 200 USD od osoby, płatne przewodnikowi w pierwszy dzień po przylocie),
 • zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych oraz pilota (ok. 3 USD/dzień/os.)
 • wydatków natury osobistej;
 • innych świadczeń nie objętych programem;

UWAGI
:

 • pokoje trzyosobowe w Meksyku to pokoje tzw. rodzinne, posiadają dwa duże łóżka małżeńskie,
 • zniżka dla trzeciej osoby w takim pokoju to: -15%,

 

Program Pielgrzymki może, na życzenie, zostać skrócony lub wydłużony, dostosowując trasę i cenę do dostępnych połączeń lotniczych oraz terminów.

Program

Dzień 1

Dolot do Meksyku/ Cancun

Wylot do Meksyku. Powitanie na lotnisku i transfer do hotelu w Cancun. Zakwaterowanie i wypoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Cancun

Dzień 2

Valladolid – Chichen Itza – Sanktuarium Izamal

Śniadanie. Przejazd przez majańskie wioski w interior Półwyspu Jukatan. Przystanek przy rękodzielniczej wytwórni tequili w Valladolid. Zwiedzanie stolicy nowego Państwa Majów, Chichen Itza: Obserwatorium Astronomiczne, Święta Cenota, Boisko do Gry w Pelotę, Ołtarz Czaszek, Świątynia Wojowników, Piramida Kukulkana. Obiad i kąpiele w Cenote Ikkil. Wizyta w Sanktuarium MB Jukatańskiej w Izamal, gdzie w roku 1993 miała miejsce słynna msza papieska dla Indian całego kontynentu amerykańskiego. Nocleg w Izamal/ Merida.


Atrakcje:
Valladolid
Chichen Itza
Izamal
Cenota

Dzień 3

Merida - Uxmal

Śniadanie. Zwiedzanie Meridy: Starówka, katedra oraz Pałac Gubernatora. Zwiedzanie Uxmal: Świątynia Wróżbity, Patio Mniszek, Wielka Piramida. Zwiedzanie plantacji drzew kakaowych oraz muzeum czekolady wraz z degustacja. Obiad pod piramidami Przejazd do Palenque. Nocleg w Palenque.


Atrakcje:
Merida
Uxmal

Dzień 4

Palenque - Agua Azul - San Cristobal

Śniadanie. Magia prehiszpańskiego miasta Palenque – zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów. Spacer po nieodkrytej części Palenque z rodowitym przewodnikiem Majów, który opowiadając o roślinach i zwierzętach żyjących w selwie zaprowadzi zwiedzających do nieudostępnionej turystom Zapomnianej Świątyni – Templo Olvidado. Zwiedzanie Świątyni Czaszki, Czerwonej Królowej, Świątyni Inskrypcji, Pałacu Liściastego Krzyża, Obserwatorium Astronomicznego. Spacer po lesie deszczowym do Łaźni Królowej. Obiad. Przejazd do San Cristobal de las Casas i po drodze zwiedzanie wodospadów Agua Azul. Nocleg w San Cristobal de las Casas.


Atrakcje:
Palenque
Agua Azul

Dzień 5

Majowie z Chamula i Zinacantan. Kanion Sumidero.

Śniadanie. Zwiedzanie kulturalnej stolicy stanu Chiapas, San Cristobal: Starówka, Katedra, Kościół Santo Domingo, Muzeum Jadeitu, rynek. Wizyta w mistycznych indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Wizyta w domu Indian Tzotzil. Obiad w domu u Indian. Przejazd do Chiapa de Corzo i rejs motorową łodzią po rzece w dramatycznej scenerii kanionu Sumidero. Nocleg w Tehuantepec.


Atrakcje:
Wioski Indiańskie
Kanion Sumidero

Dzień 6

Klasztor Cuilapam – Oaxaca

Śniadanie. Przejazd do stanu Oaxaca. Wizyta w wytwórni słynnego meksykańskiego napoju z agawy z robakiem – mezcal, degustacje. Uczta smaków podczas regionalnego obiadu. Przejazd przez indiańską wioskę Cuilapam z ruinami dominikańskiego klasztoru i zwiedzanie największego drzewa Meksyku, Arbol de Tule. Nocleg w Oaxaca.


Atrakcje:
Cuilapam
Arbol de Tule

Dzień 7

Monte Alban - Oaxaca - Puebla

Śniadanie. Zwiedzanie położonej na ściętym wierzchołku wzgórza prehiszpańskiej stolicy Zapoteków, „miasta świtu” – Monte Alban. Zwiedzanie miasta Oaxaca: Katedra, kościół i klasztor Santo Domingo, Starówka. Obiad. Po południu przejazd krajobrazową trasą przy wulkanach do miasta Puebla. Nocleg na starówce Puebla.


Atrakcje:
Monte Alban
Starówka Oaxaca

Dzień 8

Puebla – Tonantzintla - Teotihuacan

Śniadanie. Zwiedzanie Puebli i wpisanej na listę UNESCO starówki: Katedra, kościół Santo Domingo. Zwiedzanie słynnego z indiańskiego baroku kościółka w Tonantzintla, gdzie filigranowe rzeźby ozdobionych pióropuszami cherubinów, pełnych kolorów, kwiatów i owoców mieszają się ze sobą w jednym z najwspanialszych przykładów ludowej sztuki sakralnej na świecie.Zwiedzanie największych piramid Ameryki, Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca. Obiad pod piramidami. Nocleg w Mieście Meksyk.


Atrakcje:
Tonantzintla
Piramidy Teotihuacan

Dzień 9

Plac Trzech Kultur - Bazylika Guadalupe

Śniadanie. Krótka wizyta na Placu Trzech Kultur. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Guadalupe. Od godziny 11.00 udział w Mszy Świętej z okazji 493 rocznicy (r. 1531) ukazania się Matki Boskiej Juanowi Diego. Indianie, ubrani w tradycyjne azteckie stroje, składają z tej okazji hołd Virgen Morena w wielskiej fieście odpustowej na placu przed Bazyliką. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.


Atrakcje:
Bazylika Guadalupe
Plac Trzech Kultur

Dzień 10

Miasto Meksyk - Bazylika Guadalupe - wylot z Meksyku

Śniadanie. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO starówki Miasta Meksyk: Zocalo, Katedra. Pożegnalna wizyta w Bazylice Guadalupe. Przejazd na lotnisko i wylot z Meksyku zgodnie z rozkładem lotów.


Atrakcje:
Starówka Miasta Meksyk
Guadalupe

Dzień 11

Powrót do Polski

Powrót z Meksyku zgodnie z rozkładem lotów.