Paragwaj - Brazylia

"Jeśli papież przyjedzie do Paragwaju, to chyba będzie koniec świata", mówili Paragwajczycy. I tak rzeczywiście się stało. Wizyta Jana Pawła II, podczas której w roku 1988 roku m.in. papież kanonizował jezuickich misjonarzy męczenników z XVII w., stała się początkiem końca długotrwałej dyktatury Alfredo Stroessnera...  

Tymczasem w Brazylii Karol Wojtyła, jako "Posłaniec Pokoju", był aż trzykrotnie. Patrzył na różnice społeczne i na stadionie Maracana mówił między innymi: „Człowiek jest drogą Kościoła. Ta droga najpełniej wyraża się w rodzinie. (...). Rodzina nie jest dla człowieka strukturą drugorzędną i zewnętrzną, która krępuje jego rozwój i wewnętrzną dynamikę. (...). Rodzina jest tą szczególną, a zarazem fundamentalną wspólnotą miłości i życia, na której opierają się wszystkie inne wspólnoty i społeczeństwa”...

 

CENA ZAWIERA:


• noclegi w hotelach 3/4*;

• transfery i przejazdy mikrobusem lub autokarem

• przelot samolotem z Foz de Iguacu do Sao Paulo

• pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);


• obfite śniadania, obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata);


• wstępy do zwiedzanych obiektów;


• napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;


• opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu;


• wszystkie lok. podatki;

 

CENA NIE ZAWIERA

• przelot: Warszawa - Asuncion // Rio de Janeiro - Warszawa;


• ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000 €);


• dopłaty do pokoju SGL: 480 USD;

• zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych oraz pilota (ok. 4 USD/dzień/os.)


• wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem;


Termin: cały rok, daty do potwierdzenia według zainteresowania grupy.

Ceny od: 2190 USD od osoby

 

UWAGI


• zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%


• zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub pokój 3-os. z dwoma dużymi łóżkami)

 

Terminy

Data wyjazdu
Cenadni: 11

0Program

Dzień 1

Kolacja

Warszawa - Asuncion

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Paragwaju. Powitanie na lotnisku w Asuncion. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Asuncion

Dzień 2

Śniadanie Obiad

Asuncion - Caacupe

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki w Caacupe, w której w roku 1988 Jan Paweł II dokonał aktu zawierzenia kraju Matce Boskiej i gdzie kanonizowani zostali pierwsi kreolscy jezuiccy misjonarze. Msza święta. Zwiedzanie punktu widokowego, z którego rozciąga się widok na miasto oraz Muzeum Miasta. Obiad. Zwiedzanie Starówki Asuncion: Katedra Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, Kościół Św. Trójcy. Zatoka Asuncion, Pałac Prezydencki. Teatr Narodowy, rynek. Nocleg w Asuncion.


Atrakcje:
Starówka Asuncion
Bazylika Caacupe

Dzień 3

Śniadanie Obiad

Aregua - Misje Jezuickie

Śniadanie. Przejazd przez Aregua do regionu Itapua i zwiedzanie wpisanych na listę zabytków Unesco misji jezuickich w regionie, w którym działał między innymi święty Roque Gonzalez de Santa Cruz: Santisima Trinidad del Parana oraz Jesus de Tavarangue. Obiad. Przejazd przez Encarnacion i przekroczenie granicy z Argentyną. Nocleg w pobliżu misji San Ignacio Mini.


Atrakcje:
Trinidad
Tavarangue

Dzień 4

Śniadanie Obiad

San Ignacio Mini - Foz de Iguazu

Śniadanie. Zwiedzanie San Ignacio Mini – jednej z najlepiej zachowanych Misji Jezuickich znajdujących się w Argentynie. Misja pochodzi z 1632 r. Spotkanie z Polonią z Wandy - miasteczka wybudowanego przez Polaków. Msza święta. Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986 r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Foz de Iguazu i zwiedzanie wodospadów od strony argentyńskiej. Obiad. Przekroczenie granicy z Brazylią. Nocleg


Atrakcje:
San Ignacio Mini
Iguazu

Dzień 5

Śniadanie Obiad

Foz de Iguacu - Sao Paulo - Aparecida

Śniadanie. Przejazd nad wodspady Iguaçu od strony brazylijskiej. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniale tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielnych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 metrów. Obiad. Transfer na lotnisko i przelot do Săo Paulo (zwanego Nowym Jorkiem Brazylii). Przejazd do miasta Aparecida. Nocleg.


Atrakcje:
Wodospady Iguacu
Sao Paulo

Dzień 6

Śniadanie Obiad

Aparecida - Parati

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Aparecida. Msza święta. Olbrzymia Bazylika ma powierzchnię 18.000 m2 i może jednocześnie pomieścić 45.000 wiernych. Matka Boża z Apericidy została ogłoszona Patronką Brazylii. Obiad. Przejazd do położonego nad morzem historycznego miasteczka i słynnego z eksportu złota portu, Parati. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Parati.


Atrakcje:
Sanktuarium Aparecida
Parati

Dzień 7

Śniadanie Obiad

Parati - Rejs na Wyspy

Śniadanie. Zwiedzanie kolonialnej starówki Parati i Msza Święta. Po południu rejs statkiem pomiędzy wyspami. Obiad i wypoczynek na jednej z wysp. Powrót do Parati. Nocleg.


Atrakcje:
Parati
Rejs na Wyspy

Dzień 8

Śniadanie Obiad

Parati - Rio de Janeiro

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Rio de Janeiro. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608 r. Msza święta w stożkowatej katedrze Św. Sebastiana (96-metrowa świątynia, która może pomieścić jednocześnie 20.000 wiernych). Obiad. Arcos da Lapa - akwedukt z XVII w., Plac Tiradentes, Plac XV de Novembro. Sambodromo – miejsce corocznych parad karnawałowych, stadion Maracana. Opcjonalne wyjście na wieczorny spektakl folklorystyczny „Samba Show” w kabarecie Plataforma (95 USD). Nocleg w Rio de Janeiro.


Atrakcje:
Rio de Janeiro
Stadion Maracana

Dzień 9

Śniadanie Obiad Kolacja

Rio de Janeiro

Śniadanie. Przejazd na Wzgórze „Corcovado” (Garbatą Górę – 710 m. n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrustusa Zbawiciela (O Cristo Redentor) przez las Tijuca. Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Na szczycie wzgórza msza święta u stóp figury. Po krótkim wypoczynku przejazd kolejką linową na „Păo de Açúcar” (Głowę Cukru – 396 m. n.p.m.). Indianie nazwali ja „Pau-na Acuqua”, co znaczy wysoka spiczasta góra. Portugalczykom słowa te kojarzyły się z „pão de açúcar” czyli głowami cukru. Granitowy monolit rzeczywiście przypominał kształtem gliniane stożkowe formy do zbrylenia rafinowanego cukru. Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu i kolacja. Nocleg w Rio.


Atrakcje:
Chrystus Corcovado
Wzgórze Pau de Azucar

Dzień 10

Śniadanie Obiad

Rio de Janeiro - Wylot z Brazylii

Śniadanie. Ostatnie chwile wypoczynku na plażach Rio de Janeiro. Czas wolny. Obiad lub box lunch. Przejazd na lotnisko w Rio zgodnie z rozkładem lotów. Wylot z Brazylii.


Atrakcje:
Rio de Janeiro

Dzień 11

Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Powrót do Polski.