Kolumbia

“Idźcie odpocząć, potem wrócicie i mnie stąd wyciągniecie” - mówiła ratownikom chwilę przed śmiercią uwięziona 72 godziny w gruzach swojego domu w Armero trzynastoletnia Omayra Sanchez. Dziewięć miesięcy po wybuchu wulkanu na miejsce największej w XX w. tragedii kontynentu amerykańskiego przybył Jan Paweł II, jako niestrudzony “posłaniec nadziei i pielgrzym do świata cierpienia”.

Znana z najlepszej na świecie kawy, z bogatej kultury i pięknych krajobrazów Kolumbia zachwyca urokiem kolonialnych miast, latynoską pogodnością mieszkańców i pełną wzruszeń historią. Do niedawna znany ze swoich problemów politycznych i obecności bossów narkotykowych, których papież nazwał "handlarzami wolności własnych braci i sióstr", dziś Kolumbia to kraj bezpieczny, który otwiera się jak kufer pełen zadziwień i niespodzianek na podróżujących z całego świata. 

 

CENA ZAWIERA

• transfery i przejazdy mikrobusem lub autokarem


• noclegi w hotelach 3/4*;

• pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);


• obfite śniadania, obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata);


• wstępy do zwiedzanych obiektów;


• napiwki dla pokojówek, boyów hotelowych i kelnerów w restauracjach;


• opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu;


• wszystkie lok. podatki;

 

 

CENA NIE ZAWIERA

• przelot: Warszawa - Bogota// Armenia - Cartagena// Cartagena - Bogota - Warszawa;
 

• ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000 €);


• dopłaty do pokoju SGL: 500 USD;

• zwyczajowych napiwków dla kierowcy, przewodników lokalnych oraz pilota (ok. 4 USD/dzień/os.)


• wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem;

 

Termin: cały rok, daty do potwierdzenia według zainteresowania grupy.

Ceny od: 2170 USD od osoby

 

UWAGI


• zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%


• zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub pokój 3-os. z dwoma dużymi łóżkami)

Terminy

Data wyjazdu
Cenadni: 12

0Program

Dzień 1

Kolacja

Warszawa - Bogota

Przelot do Kolumbii. Powitanie na lotnisku w Bogocie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg. 


Atrakcje:
Bogota

Dzień 2

Śniadanie Obiad

Bogota

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Kolumbii – Bogoty rozpoczniemy od spaceru po historycznej dzielnicy La Candelaria. Po zwiedzeniu Katedry i mszy świętej, zobaczymy również Plaza Bolivar, Muzeum Złota oraz Teatro Colon. Obiad. Po południu wjedziemy kolejką linową na “białe wzgórze” Monserrate, z którego będziemy podziwiać panoramę miasta i gdzie odwiedzimy Bazylikę Nuestro Señor de Monserrate. Nocleg w Bogocie.


Atrakcje:
Starówka Bogoty
Muzeum Złota

Dzień 3

Śniadanie Obiad

Bogota – Zipaquira – Villa de Leyva

Śniadanie. Wyjazd do Villa de Leyva. Po drodze odwiedzimy pochodzącą z czasów Indian muisca kopalnię soli w Zipaquira, w której sercu znajdują się m.in. kaplice i katedra. Msza święta. Obiad. Przejazd przez historyczne miasto Raquira i Tunja do Villa de Leyva. Nocleg.


Atrakcje:
Kopalnia Zipaquira
Villa de Leyva

Dzień 4

Śniadanie Obiad

Villa de Leyva - Chiquinquira

Śniadanie. Zwiedzanie kolonialnego miasteczka Villa De Leyva i okolic. Odwiedzimy centralny Plac Broni, Muzeum Paleontologiczne, klasztor Santo Ecce Homo oraz Kościół Matki Boskiej Różańcowej. Msza święta. Obiad. Po obiedzie zwiedzimy niewielką strefę archeologiczną Monquira, będące pamiątką po prekolumbijskiej kulturze Czibcza-Muisca. Ostatnim przystankiem tego dnia będą romantyczne winnice Boyaca, gdzie czeka nas degustacja lokalnego kolumbijskiego wina. Nocleg w Chiquinquira.


Atrakcje:
Starówka Villa de Leyva
Winnice

Dzień 5

Śniadanie Obiad

Chiquinquira – Guayabal

Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej w Chiquinquira, w której Jan Paweł II dokonał aktu zawierzenia Kolumbii. Obiad. Przejazd do Guayabal. Nocleg w Guayabal.


Atrakcje:
Sanktuarium Chiquinquira

Dzień 6

Śniadanie Obiad

Armero - Region Kawowy - Armenia

Śniadanie. Zwiedzanie odwiedzonego przez Jana Pawła II miejsca tragedii z roku 1985. Wybuch wulkanu Nevado de Ruiz zmiótł wtedy miasto z powierzchni ziemi. Msza Święta, czas wolny. Obiad. Po południu odwiedzimy plantację kawy, na której z bliska przyjrzymy się kawie i dowiemy się o niej wszystkiego. Poznamy cały proces od sadzenia aż do powstania aromatycznego napoju. Nocleg w Armenia.


Atrakcje:
Amero
Plantacja Kawy

Dzień 7

Śniadanie Obiad

Cocora - Salento

Po śniadaniu ruszamy w stronę Valle de Cocora, miejscowości. Rosną tam słynne palmy woskowe, które osiągają wysokość powyżej 70 metrów! Na koniec dotrzemy do Salento, malowniczego miasteczka z ciekawą architekturą. Obiad i czas wolny w Salento. Nocleg w Armenia.


Atrakcje:
Park Narodowy Cocora
Salento

Dzień 8

Śniadanie Obiad

Armenia - Cartagena

Śniadanie. Przelot samolotem lokalnych linii lotniczych do Cartageny, która od 1984 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd na wzgórze La Popa z panoramą Cartageny. Zwiedzanie starówki Cartagena de Indias, słusznie nazywanej „Perłą Karaibów”: Barbakan, Torre del Reloj (Wieża Zegarowa), Paseo de los Dulces (Uliczki Słodkości), pojawiającej się w powieści „Miłość w czasach zarazy” Gabriela García Márqueza. Tutaj, na Plaza de los Coches (Plac Karet), w XVI w. odbywały się największe w tej części świata targi niewolników. Na placu przy klasztorze San Pedro de Claver poznamy historię jezuickiego zakonnika, broniącego praw afrykańskich niewolników, znanego jako „niewolnik niewolników”. Będziemy mieli również okazję posłuchać o kolumbijskiej Pocahontas, czyli Indiance Catalinie, która pomogła Hiszpanom w pacyfikacji indiańskich plemion. Spacer zakończy się na Placu Santo Domingo, gdzie znajduje się najstarszy kościół Cartageny, i gdzie odwiedzimy butiki z lokalnym rękodziełem, które znajdują się w dawnych celach więziennych budynku „Bóvedas”. Obiad. Wieczór na zabytkowej starówce. Nocleg w Cartagenie.


Atrakcje:
Plantacje Kawy
Cartagena

Dzień 9

Śniadanie Obiad

Cartagena

Śniadanie. Tego dnia poznamy bliżej Cartagenę. Odwiedzimy, dzielnicę Getsemani, Muzeum Inkwizycji oraz Muzeum Złota, a także kościół imienia pierwszego kolumbijskiego świętego, San Pedro Claver, do którego grobu pielgrzymował papież Jan Paweł II. Msza święta, czas wolny. Obiad. Po południu zwiedzanie fortecy San Felipe de Barajas oraz klasztoru i kościoła La Candelaria na wzgórzu widokowym La Popa. Nocleg w Cartagenie.


Atrakcje:
San Pedro Claver
Wzgórze La Popa

Dzień 10

Śniadanie Obiad

Wyspy Rosario

Śniadanie. Tego dnia udamy się do oddalonego o 40 km od Cartageny parku narodowego Wysp Rosario, czyli archipelagu składającego się z 27 wysp koralowych. Będziemy delektować się widokiem rajskich wysepek otoczonych przez niesamowicie przejrzyste morze. Obiad. Czas wolny na kąpiele przy plaży Playa Blanca. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy także delfiny. Na nocleg wrócimy do Cartageny.


Atrakcje:
Rejs na Wyspy
Cartagena

Dzień 11

Śniadanie Obiad

Cartagena - Bogota

Śniadanie. Ostatnie chwile czasu wolnego w Cartagenie i powrót do Bogoty. Wylot z Kolumbii zgodnie z rozkładem lotów.


Atrakcje:
Cartagena
Bogota

Dzień 12

Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Powrót do Polski.


Atrakcje:
Powrót do domu.