Przez Kubę do Cobre

"Jestem szczęśliwy, mogąc odwiedzić naród, z którym pragnę z całego serca podzielić się przesłaniem pełnym wiary, nadziei i miłości. (...) Niech Kuba otworzy się na świat i niechaj świat otworzy się na Kubę... " mówił Jan Paweł II podczas pielgrzymki na Kubę w styczniu 1998 roku.

Podróż po Kubie, szczególnie gdy zjeżdżamy z turystycznych tras w okolicach Hawany, to swoista podróż w czasie. W otoczeniu tropikalnej przyrody, w górach i na nizinach otoczonych z wszystkich stron błękitnymi i szmaragdowymi odcieniami Morza Karaibskiego, pośród żywotnych śladów kolonialnej i współczesnej historii, docieramy do pierwszej stolicy Kuby, Santiago de Cuba, i do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej z Cobre. Patronka mórz i oceanów do dnia dzisiejszego opiekuje się mieszkańcami wyspy, tymi którzy decydują się na bolesne emigracje i tymi, którzy decydują się trwać, mimo przeciwności losów.        

W roku 1998, pielgrzymka papieża na Kubę, podczas której Jan Paweł II i Fidel Castro uścisnęli sobie dłonie, rozpoczęła nowy etap historii wyspy, oznaczający naprawę relacji Kuby z wieloma krajami ościennymi oraz poprawę życia Kubańczyków.    

 

CENA ZAWIERA

• transfery i przejazdy samochodem typu Van lub mikrobusem


• noclegi w hotelach 3*/ 4* oraz w luksusowych bungalowach i/lub pensjonatach; w Trinidad del Mar hotel z bezpośrednim dostępem do plaży;


• pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);


• obfite śniadania i obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata)


• przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;


• wstępy do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych wraz z opłatami dojazdowymi;


• opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu w części objazdowej;


• wszystkie lok. podatki; 

 

CENA NIE ZAWIERA

• przelot: Warszawa - Hawana - Warszawa; 


• ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000€);


• dopłaty do pokoju SGL: 540 USD;


• zwyczajowych napiwków dla obsługi hoteli, dla kierowcy oraz pilota (ok. 4 USD/dzień/os.)


• wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem;

 

UWAGI

• zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%


• zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub 3-os z dwoma dużymi łóżkami)


Termin: cały rok, daty do potwierdzenia według zainteresowania grupy.

Ceny od: 1590 USD od osoby
 

PROGRAM na ŻYCZENIE:
Łapką przy opisie dni możesz zaznaczyć interesujące Cię atrakcje. Dzięki temu, będziemy w stanie uszyć dla Ciebie specjalny program na miarę, uwzględniający przede wszystkim wybrane atrakcje.

Terminy

Data wyjazdu
Cenadni: 14

0Program

Dzień 1

Kolacja

Przylot na Kubę

Przelot na Kubę. Powitanie na lotnisku w Hawanie i wymiana pieniędzy. Przejazd do hotelu. Kolacja. Nocleg.


Atrakcje:
Hawana

Dzień 2

Śniadanie Kolacja

Hawana: Szlak Kolonialny, Szlak Rewolucji

Śniadanie. Zwiedzanie Hawany, uważanej za najpiękniejsze miasto Ameryki Łacińskiej: Malecon, Chińska Dzielnica, Hotel Nacional de Cuba, Callejon de Hammel, Las Hawański, Cmentarz Kolumba, Plac Rewolucji. Zwiedzanie Katedry i msza święta w katedrze. Spacer po Starówce i Centro Habana, gdzie odwiedzimy m.in.: Kapitol, bar Floridita, hotel Ambos Mundos, bar Bodeguita, Plac Katedralny, Plac Broni. Czas wolny na Starówce. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Hotel Nacional
Katedra
Starówka Hawany
Plac Rewolucji

Dzień 3

Śniadanie Kolacja

Hawana: Amerykanie na Kubie - Śladami Hemingwaya

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Regla. Msza święta. Zwiedzanie fortecy El Morro oraz pomnika Hawańskiego Chrystusa. Przejazd na starówkę Hawany. Przy Placu Św. Franciszka zwiedzimy Muzeum Sztuki Kolonialnej i Wieżą Widokową oraz Muzeum Rumu. Dzień zakończymy na placu Plaza Vieja. Czas wolny na zakupy na rynku kubańskiego rzemiosła. Kolacja. Opcjonalnie: przejazd na koncert Buena Vista Social Club (ok. 65 €*). Nocleg.


Atrakcje:
Sanktuarium Regla
Forteca Morro
Pomnik Chrystusa
Muzeum Rumu

Dzień 4

Śniadanie Kolacja

Dolina Tytoniowa

Śniadanie. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie fabryki cygar. Przejazd do wpisanej przez UNESCO do Rejestru Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Viñales. Oglądanie „Muralu Prehistorii”. Wizyta w domu plantatora tytoniu i nauka skręcania dobrych cygar. Wizyta w jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Rejs łodzią po podziemnej rzece. Wieczorem powrót do hotelu w Hawanie i nocleg. Opcjonalnie: przejazd starymi samochodami i wieczór w kabarecie Tropicana (ok. 115 €*)


Atrakcje:
Fabryka Cygar
Dolina Viñales

Dzień 5

Śniadanie Kolacja

Guama - Santa Clara

Śniadanie. Przejazd przez interior wyspy do Parku Narodowego Montemar. Rejs łodzią po Lagunie Skarbów do odtworzonej z domów na palach wioski Indian Taino - Guama. Wizyta na farmie krokodyli. Przejazd przez Cienfuegos do Trinidad. Kolacja i nocleg w Cienfuegos/Trinidad.


Atrakcje:
Laguna Skarbów
Ferma Krokodyli

Dzień 6

Śniadanie Kolacja

Trinidad

Śniadanie. Zwiedzanie perełki kolonialnej Kuby, wspaniale zachowanej starówki Trinidad: Muzeum, Kościół Trójcy Św., rynek. Zwiedzanie hacjendy przy dawnej plantacji trzciny cukrowej w Iznaga. Przejazd przez Sancti Spiritus na kolację i nocleg w Ciego de Avila/ Camaguey.


Atrakcje:
Trinidad
Hacjenda Iznaga
Sancti Spiritus

Dzień 7

Śniadanie Kolacja

Camaguey – Bayamo – Santiago

Śniadanie. Zwiedzanie wpisanego na światową listę zabytków Camaguey. Msza święta. Przejazd na południowy wschód wyspy, do regionu zwanego Oriente. Przejazd do Bayamo i zwiedzanie ogrodu botanicznego. Kolacja. Nocleg w historycznej stolicy Kuby, Santiago.


Atrakcje:
Camaguey
Ogród Botaniczny

Dzień 8

Śniadanie Kolacja

Santiago de Cuba - Cobre

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej z Cobre. Zwiedzanie Starówki, fortec i fabryki rumu w Santiago de Cuba. Wieczór, kolacja i nocleg w Santiago.


Atrakcje:
Santiago de Cuba
Cobre

Dzień 9

Śniadanie Kolacja

Biran - Santa Clara

Śniadanie. Zwiedzanie posiadłości należącej do rodziny Castro, w której przyszedł na świat i wychował się Fidel Castro. Przejazd przez Las Tunas do historycznej miejscowości Santa Clara i wizyta przy Mauzoleum Che Guevary. Zakwaterowanie w Santa Clara/ Remedios. Kolacja, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie Kolacja

Santa Clara - Varadero

Śniadanie. Dzień wypoczynku nad rzeka w Parku Querete. Kąpiele w pięknych basenach rzecznych i spacery do źródeł wypływającej z gór rzeki. Przejazd do Varadero i zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży z pakietem all inclusive. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Santa Clara
Remedios
Park Querete

Dzień 11

Śniadanie Obiad Kolacja

Varadero - Plaża All Inclusive. 

Śniadanie, obiad i kolacja. Czas wolny na karaibskiej plaży. Oferta wycieczek fakultatywnych. 


Atrakcje:
Varadero
Plaże

Dzień 12

Śniadanie Obiad Kolacja

Varadero - Plaża All Inclusive

Śniadanie, obiad i kolacja. Czas wolny na karaibskiej plaży. Oferta wycieczek fakultatywnych. 


Atrakcje:
Varadero
Plaże

Dzień 13

Śniadanie

Varadero - Wylot z Kuby

Śniadanie. Wypoczynek „all inclusive” na pięknych karaibskich plażach. Przejazd na lotnisko w Hawanie (ok. 2 godz.). Wylot z Kuby zgodnie z rozkładem lotów. 


Atrakcje:
Varadero
Plaże

Dzień 14

Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Powrót do Polski.


Atrakcje:
Powrót do domu.