Meksyk - Kuba

"Jan Paweł, nasz brat, kocha Cię cały świat..." tak witali papieża Meksykanie w styczniu 1979. "Niech Kuba otworzy się na świat i niechaj świat otworzy się na Kubę... " mówił Jan Paweł II do Kubańczyków w styczniu 1998.


Podróż po Kubie, szczególnie gdy zjeżdżamy z turystycznych tras w okolicach Hawany, to swoista podróż w czasie. W otoczeniu tropikalnej przyrody, w górach i na nizinach otoczonych z wszystkich stron błękitnymi i szmaragdowymi odcieniami Morza Karaibskiego, pośród żywotnych śladów kolonialnej i współczesnej historii, docieramy do pierwszej stolicy Kuby, Santiago de Cuba, i do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej z Cobre. Patronka mórz i oceanów do dnia dzisiejszego opiekuje się mieszkańcami wyspy, tymi którzy decydują się na bolesne emigracje i tymi, którzy decydują się trwać, mimo przeciwności losów. 


W roku 1998, pielgrzymka papieża na Kubę, podczas której Jan Paweł II i Fidel Castro uścisnęli sobie dłonie, rozpoczęła nowy etap historii wyspy, oznaczający naprawę relacji Kuby z wieloma krajami ościennymi oraz poprawę życia Kubańczyków.

 

CENA ZAWIERA


• noclegi w hotelach 3*/ 4*/ 5* oraz w luksusowych bungalowach i/lub pensjonatach; w Acapulco oraz w Trinidad del Mar hotel z bezpośrednim dostępem do plaży;


• transfery i przejazdy samochodem typu Van lub mikrobusem

• przelot Miasto Meksyk - Hawana wraz z opłatami lotniczymi

• pokoje dwuosobowe z łazienkami (DBL);


• obfite śniadania i obiady lub kolacje wg programu wraz z napojami niebutelkowanymi (woda, soki, kawa lub herbata)


• przejazdy wszystkimi środkami lokomocji opisanymi w programie;


• wstępy do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych wraz z opłatami dojazdowymi;


• opiekę polskojęzycznego pilota/ przewodnika podczas realizacji programu w części objazdowej;


• wszystkie lok. podatki; adapter elektryczny dostosowujący europejskie wtyczki do lokalnych gniazdek;

 

CENA NIE ZAWIERA

• przelot: Warszawa - Miasto Meksyk // Hawana - Warszawa;

• ubezpieczenie KL (50 000 €), NNW (4 000 €), bagaż (500 €), OC (60 000 €);


• dopłaty do pokoju SGL: 540 USD;


• zwyczajowych napiwków dla obsługi hoteli, dla kierowcy oraz pilota (ok. 4 USD/dzień/os.)


• wydatków natury osobistej; innych świadczeń nie objętych programem;

 

UWAGI

• zniżki dla dostawek dla dzieci poniżej 11 lat: – 25%


• zniżki dla dostawek dla osób powyżej 11 lat: - 10% (dostawka lub 3-os z dwoma dużymi łóżkami)


Termin: cały rok, daty do potwierdzenia według zainteresowania grupy.

Ceny od: 1790 USD od osoby

 

PROGRAM na ŻYCZENIE:
Łapką przy opisie dni możesz zaznaczyć interesujące Cię atrakcje. Dzięki temu, będziemy w stanie uszyć dla Ciebie specjalny program na miarę, uwzględniający przede wszystkim wybrane atrakcje.

Terminy

Data wyjazdu
Cenadni: 14

0Program

Dzień 1

Kolacja

Warszawa – Miasto Meksyk

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Meksyku. Powitanie na lotnisku w Mieście Meksyk. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wypoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Miasto Meksyk

Dzień 2

Śniadanie Obiad

Bazylika Guadalupe - Piramidy Teotihuacan

Śniadanie. Wizyta w Guadalupe. Zwiedzanie z przewodnikiem: Stara Bazylika, Nowa Bazylika, Patio Ameryk, Kaplica Studzienkowa, Ogrody Gwadelupiańskie, Wzgórze Objawienia. Czas wolny na mszę świętą i modlitwy w Sanktuarium Matki Bożej Guadalupe. Po południu zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Motyla, Droga Zmarłych. Degustacja pulque i tequili, możliwość uczestniczenia w występach Indian Mexica. Obiad. Nocleg w hotelu.


Atrakcje:
Bazylika Guadalupe
Piramidy Teotihuacan

Dzień 3

Śniadanie Obiad

Plac Trzech Kultur – Miasto Meksyk

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Czas wolny, msza święta. Zwiedzanie Miasta Meksyk: Starówka, Zocalo, Katedra Metropolitarna oraz Pałac Prezydencki i – zawsze w przypadku kiedy otwarty jest pałac – malowidła naścienne Diego Riviery. Obiad na Starówce. Przejazd do pierwszego spośród magicznych miast Meksyku – Taxco. Nocleg w panoramicznie położonej, byłej kolonialnej misji w Taxco.


Atrakcje:
Plac Trzech Kultur
Starówka Miasta Meksyk

Dzień 4

Śniadanie Obiad

Taxco – Acapulco

Śniadanie. Zwiedzanie jedynej udostępnionej zwiedzającym w Meksyku kopalni srebra z czasów indiańskich. Zwiedzanie słynnego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej, „srebrnego miasta” Taxco. Przejazd „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół św. Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zocalo. Msza święta i czas wolny. Obiad. Przejazd do „Perły Pacyfiku” Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży. Nocleg.


Atrakcje:
Taxco
Kopalnia srebra

Dzień 5

Śniadanie Kolacja

Acapulco

Śniadanie. Wypoczynek na plażach Acapulco. Dla chętnych wycieczka na lagunę Coyuca (+75 USD*). Wieczorem podziwianie skoków do wody ze skał La Quebrada. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Plaże
Laguna Coyuca

Dzień 6

Śniadanie Kolacja

Acapulco – Guadalupe

Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Acapulco. Wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques. Pożegnalne nawiedzenie Bazyliki Guadalupe. Przejazd na lotnisko i wylot z Meksyku na Kubę. Powitanie na lotnisku w Hawanie. Przejazd do hotelu. Kolacja. Nocleg.


Atrakcje:
Acapulco
Bazylika Guadalupe

Dzień 7

Śniadanie Kolacja

Hawana: Szlak Kolonialny, Szlak Rewolucji

Śniadanie. Zwiedzanie Hawany, uważanej za najpiękniejsze miasto Ameryki Łacińskiej: Malecon, Chińska Dzielnica, Hotel Nacional de Cuba, Callejon de Hammel, Las Hawański, Cmentarz Kolumba, Plac Rewolucji. Zwiedzanie Katedry i msza święta w katedrze. Spacer po Starówce i Centro Habana, gdzie odwiedzimy m.in.: Kapitol, bar Floridita, hotel Ambos Mundos, bar Bodeguita, Plac Katedralny, Plac Broni. Czas wolny na Starówce. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.


Atrakcje:
Hotel Nacional
Katedra
Cmentarz Kolumba
Starówka

Dzień 8

Śniadanie Kolacja

Hawana: Amerykanie na Kubie - Śladami Hemingwaya

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Regla. Msza święta. Zwiedzanie Fortecy El Morro oraz pomnika Hawańskiego Chrystusa. Przejazd na starówkę Hawany. Przy Placu Św. Franciszka zwiedzimy Muzeum Sztuki Kolonialnej i Wieżą Widokową oraz Muzeum Rumu. Dzień zakończymy na placu Plaza Vieja. Czas wolny na zakupy na rynku kubańskiego rzemiosła. Kolacja. Opcjonalnie: przejazd na koncert Buena Vista Social Club (ok. 65 €*). Nocleg.


Atrakcje:
Sanktuarium Regla
Forteca Morro
Pomnik Chrystusa
Muzeum Rumu

Dzień 9

Śniadanie Kolacja

Dolina Tytoniowa

Śniadanie. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie fabryki cygar. Przejazd do wpisanej przez UNESCO do Rejestru Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Viñales. Oglądanie „Muralu Prehistorii”. Wizyta w domu plantatora tytoniu i nauka skręcania dobrych cygar. Wizyta w jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Rejs łodzią po podziemnej rzece. Wieczorem powrót do hotelu w Hawanie i nocleg. Opcjonalnie: przejazd starymi samochodami i wieczór w kabarecie Tropicana (ok. 115 €*)


Atrakcje:
Dolina Viñales
Fabryka Cygar

Dzień 10

Śniadanie Kolacja

Guama - Trinidad

Śniadanie. Przejazd przez interior wyspy do Parku Narodowego Montemar. Rejs łodzią po Lagunie Skarbów do odtworzonej z domów na palach wioski Indian Taino - Guama. Wizyta na farmie krokodyli. Przejazd przez Cienfuegos do Trinidad. Kolacja i nocleg w Cienfuegos/Trinidad.


Atrakcje:
Laguna Skarbów
Trinidad
Cienfuegos

Dzień 11

Śniadanie Kolacja

Trinidad - Santa Clara - Varadero

Śniadanie. Zwiedzanie perełki kolonialnej Kuby, wspaniale zachowanej starówki Trinidad: Muzeum, Kościół Trójcy Św., rynek. Msza święta, czas wolny. Zwiedzanie hacjendy przy dawnej plantacji trzciny cukrowej w Iznaga. Przejazd do historycznej Santa Clara, wizyta przy pomniku Jana Pawła II i przy Mauzoleum Che Guevary. Przejazd do słynnego z turkusowych plaż Varadero i zakwaterowanie wraz z pakietem all inclusive. Kolacja i nocleg. 


Atrakcje:
Trinidad
Santa Clara

Dzień 12

Śniadanie Obiad Kolacja

Varadero - Plaża All Inclusive

Śniadanie, obiad, kolacja. Wypoczynek all inclusive na plażach Varadero.


Atrakcje:
Plaże

Dzień 13

Śniadanie

Varadero – Hawana

Wypoczynek all inclusive na pięknych karaibskich plażach. Przejazd na lotnisko w Hawanie zgodnie z rozkładem lotów. Wylot z Kuby.


Atrakcje:
Plaże
Hawana

Dzień 14

Powrót do Polski

Przylot do Warszawy. Powrót do Polski.


Atrakcje:
Powrót do domu.