PRZEWODNIK

Meksyk

Kuba

Gwatemala

Belize

Honduras

Salwador

Nikaragua

Kostaryka

Ekwador

Panama

Brazylia

Peru

Kolumbia

Wenezuela

Boliwia

Argentyna

Chile

Urugwaj

Paragwaj

Kanada

USA

Dolot i bagaż

Dolot:
Podróż z Polski do Brazylii składa się najczęściej z dwóch połączeń, tzw. tranzytowego (ok. 2 godz.) do jednego z dużych lotnisk europejskich, lotu głównego (ok. 12 godz.) do Rio de Janeiro lub Sao Paulo. Do Brazylii latają m.in. British Airways, Air France, KLM, Lufthansa.

Bagaż:
Najlepiej zapakować się w mocną, bezpiecznie zamykaną torbę lub walizkę, najlepiej na kółkach. Radzimy także nie zapominać o zamykanych kieszeniach (ewentualnie wewnętrznych) lub torebkach na szyje, w których można bezpiecznie nosić pieniądze oraz dokumenty, płynie lub innym MOCNYM środku przeciw komarom, mocnym filtrze przeciwsłonecznym, fotokopii ważnych dokumentów /paszportu, biletów itp. / - najlepiej zapakować osobno.

Dodatkowo warto zabrać lub przewidzieć: zegarek na rękę, budzik, nóż wielofunkcyjny z otwieraczem, nożyczki etc., ładowarki do wszystkich wymagających tego urządzeń elektrycznych, karty pamięci do aparatu, saszetkę na dokumenty lub torebkę na szyję, w których bezpiecznie można przewozić pieniądze i dokumenty, dolary jako dewizy (z euro i innymi walutami mogą być problemy), karty np. VISA, MC jako rezerwy.