PRZEWODNIK

Meksyk

Kuba

Gwatemala

Belize

Honduras

Salwador

Nikaragua

Kostaryka

Ekwador

Panama

Brazylia

Peru

Kolumbia

Wenezuela

Boliwia

Argentyna

Chile

Urugwaj

Paragwaj

Kanada

USA

Pogoda

Pogoda w Belize jest pod wpływem monsunowego klimatu tropikalnego z krótkimi porami suchymi. Średnie temperatury miesięczne są wyższe niż 18° C. Najwyższa temperatura roczna występuje tuż przed porą deszczową.
Najgorętszym miesiącem jest marzec, gdy maksymalna temperatura wynosi około 26 ℃ i to zwykle trzeci tydzień jest najgorętszy. Ale należy pamiętać o burzach, deszczu i mgle. Najchłodniejszym miesiącem jest listopad (temperatura spada nawet do 12 ℃, można trafić na mgłę i deszcz). Pora wilgotna (czerwiec-listopad) i dwa okresy suche (luty-maj i sierpień-wrzesień). Wilgotność powietrza jest stała przez cały rok i jest około 85%. Najcieplejszym miesiącem jest maj, a najzimniejszym styczeń. Okres huraganowy trwa od czerwca do końca listopada. Średnie temperatury od 23 ℃ (grudzień) do 28 ℃ (lipiec). Opady roczne od 1300 do 4500 mm. Zazwyczaj deszcz pada bardzo krótko.

Zarówno suchy i jak deszczowy okres w Belize mają swoje zalety i wady, ale można tu gościć przez cały rok ze względu na łagodny klimat kraju.